Kostka granitowa - co może zostać z niej wykonane?
240
post-template-default,single,single-post,postid-240,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Co możemy wykonać z kostki granitowej?

Kostka granitowa to produkt cieszący się ogromną popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Wynika to przede wszystkim z ogromnych możliwości wykorzystania kostki do różnych zadań wykończeniowych w otoczeniu domu. Sprawdźmy zatem, co można wykonać z kostki granitowej. Gdzie znajdzie ona swoje zastosowanie i jakie rodzaj wybrać w zależności od założonego zadania?

Podjazd z kostki granitowej

Podjazd to jeden z najważniejszych elementów otoczenia każdego domu. Powinien więc być wykonany w sposób estetyczny, ale jednocześnie bardzo praktyczny, ponieważ regularnie będą poruszać się po nim pojazdy. Idealnym materiałem do tego zadania jest kostka granitowa. Wyróżnia się ona ogromnymi walorami estetycznymi, a przy tym jest wytrzymała i twarda. Podjazd ułożony z jej pomocą, nie tylko będzie wyglądał znakomicie, ale również spełni swoją funkcję.

Chodnik z kostki

Kostka granitowa jest powszechnie wykorzystywana do tworzenia placyków oraz chodników. Ze względu na swoje parametry jest prosta w ułożeniu, a jednocześnie bardzo wytrzymała. Prace wykonawcze należy rozpocząć od przygotowania nawierzchni, a następnie zabezpieczenia obrzeży. Kiedy będą one już gotowe, można przejść do układania kostki – z tym nie powinno być większego problemu, ponieważ zadanie to można wykonać samodzielnie.

Alejka w ogrodzie – kostka granitowa sprawdzi się doskonale

Ścieżki ogrodowe pełnią bardzo ważne role w przydomowym zagajniku. Przede wszystkim wyznaczają ciągi komunikacyjne, ale również pozwalają podzielić działkę na mniejsze elementy. Przy wyborze materiału, z którego powstanie ścieżka, warto wziąć pod uwagę kostkę granitową. Jej wygląd jest na tyle atrakcyjny, że idealnie uzupełni każdą aranżację domu, czy też ogrodu. 

Wróć na bloga